DMMCumhurbaskani Erdogan ve Bakan Simsek arasinda ciktigi soylenen krizi yalanladi

DMM,Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Şimşek arasında çıktığı söylenen krizi yalanladı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında krizin ortaya çıktığı ve krizin küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldüğü haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

DMM,Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Şimşek arasında çıktığı söylenen krizi yalanladı

ensonhaber.com

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bir mesaj yayınlayarak bazı basın yayın organlarında yer alan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü.” iddiasının doğru olmadığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı DMM’nin konuya dair açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Bazı basın yayın organlarında yer alan, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü’ iddiası doğru değildir.

“Gerginlik yaşanmamıştır”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.

“OVP ve 12’nci Kalkınma Planı kararlılıkla sürdürülecek”

Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir.

1713257886 352 DMMCumhurbaskani Erdogan ve Bakan Simsek arasinda ciktigi soylenen krizi yalanladi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir