Hazine ve Maliye Bakanligi locals kelimesi ile ilgili aciklama yapti

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ‘locals’ kelimesi ile ilgili açıklama yaptı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’in ABD temasları çerçevesinde bir panelde kullandığı “locals” kelimesi ile ilgili açıklama yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'locals' kelimesi ile ilgili açıklama yaptı

ensonhaber.com

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ABD temasları çerçevesinde bir panelde kullandığı ekonomi/finans terminolojisinde yer alan “locals” kelimesi muhalefet kanadı tarafından eleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı da “locals” kelimesinin siyasi malzeme yapılmasıyla ile ilgili açıklama yaptı.

Bakanlığın “Kasıtlı ve bilinçli bu ithamları da şiddetle kınıyoruz” diyerek yaptığı açıklası şöyle oldu:

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’in ABD temasları çerçevesinde bir panelde kullandığı ekonomi/finans terminolojisinde yer alan “locals” kelimesinin siyasi malzeme yapılmaya devam edilmesini hayretle izliyor ve bu açıklamayı zaruri görüyoruz.

Konuşmanın ilgili bölümünde Sayın Bakanımız dezenflasyonu desteklemek için programın güçlendirileceği, yapısal reformlara hız verileceği, uluslararası yatırımcıların Türk varlıklarına güçlü ilgisinin bulunduğu ve yerel yatırımcıların enflasyonun düşeceğine ikna edilmesi gerektiğini ifade etmiştir.

“Bu kelime “yerel yatırımcıları” ifade ediyor”

Konunun uzmanları da terminolojide rutin olarak kullanılan bu kelimenin “yerel yatırımcıları” ifade ettiğini defalarca belirtmiştir.

Dolayısıyla, ekonomi ve finans çevreleri tarafından sıklıkla kullanılan ve kabul görmüş bu ifade üzerinden Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’e atfedilen tuhaf ve akıl dışı söylemler kabul edilemez.

AYRINTILAR GELİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir