Wesley Sneijderden Trabzonspor Fenerbahce maci yorumu Sahanin ortasinda sevinemezsin

Wesley Sneijder’den Trabzonspor – Fenerbahçe maçı yorumu: Sahanın ortasında sevinemezsin

Hollandalı eski futbolcular Andy van der Meyde ve Wesley Sneijder, Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Wesley Sneijder'den Trabzonspor - Fenerbahçe maçı yorumu: Sahanın ortasında sevinemezsin

ensonhaber.com

Hollandalı iki eski futbolcu Andy van der Meyde ve Wesley Sneijder, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili tartıştı.

Andy van Der Meyde, yaşanan gerginlikle ilgili, “Eğer sahaya bıçaklı biri girerse ve kendinizi tehdit altında hissederseniz bu tür şeyler yaparsınız. En azından ben de yapardım. Karşılıklı veririm ve zarar görmemek isterim. Maskeli bir deli sahada size doğru geliyor. Ne düşünürsün? Sen bir futbolcusun, örnek bir rolün var ama sana verilmesini kabul edemezsin.” ifadelerini kullandı.

“Binlerce kişi sahaya girdi”

Wesley Sneijder ise buna cevap olarak, “Beşiktaş ile deplasmanda oynuyorduk. Stadyumları yenilendiği için Olimpiyat Stadyumu’ndaydı. 1-0 geriye düştük ve sonunda 2-1 kazandık. Bitime 2-3 dakika kala 2-1 yaptık. Bir anda sahaya binlerce kişi girdi, bu normal değildi. Sadece sahayı terk etmek zorundasınız.” açıklamasını yaptı.

1711016325 982 Wesley Sneijderden Trabzonspor Fenerbahce maci yorumu Sahanin ortasinda sevinemezsin

“Provoke ettiler, doğru değil”

Açıklamalarına devam eden Sneijder, “Bu ne taraftarlar ne de oyuncular için uygun değil. Sadece içeri girmeniz gerekiyor. Bu da bir şeyden kaynaklanıyor, değil mi? Rekabetin ve hassasiyetin ne olduğunu bildikleri halde orta sahada zaferi kutlamak için beş dakika geçirdiklerine inanamıyorum. Bunu yapmamalısın, sadece soyunma odasına girmeli ve orada çılgınca sevinmelisin. Hala Galatasaray’ın iki puan gerisindeler, bu yüzden orada kazanmaları o kadar da özel değil. Provoke ettiler, başından beri bunu izledim. Öyle sevinmeleri uygun değildi, tıpkı taraftarların sahaya girmelerinin uygun olmadığı gibi.” şeklinde konuştu.

1711016325 422 Wesley Sneijderden Trabzonspor Fenerbahce maci yorumu Sahanin ortasinda sevinemezsin

“Kutlama yapabilirsin”

Hollandalı oyuncuya hak vermesine rağmen kutlama yapılabileceğini söyleyen Meyde, “Sneijder bir parça haklı ama kazandıysan sahada kutlama yapabilirsin.” dedi.

“Sen Türkiye’de oynamadın”

Sneijder ise, “Andy sen Türkiye’de oynamadın. Trabzonspor ve Fenerbahçe arasındaki gerginliğin ne olduğunu bilmiyorsun, ben biliyorum. Sahanın ortasında sevinemezsin. Bunu yapmamalısın. Taraftarların yaptıklarına göz yummuyorum ama bunun bir nedeni var.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir